"Enter"a basıp içeriğe geçin

Breaking Bad 4. ve 5. Sezon Değerlendirmesi

Merak etmeyiniz spoiler yok, sadece biraz övgü dolu mesaj var.

Breaking Bad efsane bir dizi olmasını sağlayan şeyin, son 2 sezon ve yer yer söylenen kaliteli replikler olduğunu düşünüyorum.

4. sezon sonları ve 5. sezonun tamamı başlı başına dizinin anlamı gerçekten.

Bu arada fark ettiğim bir diğer ayrıntı ise avukat Saul için ayrı bir dizi yapılmış, Breaking Bad yapımcısı tarafından. Hemde oldukça yeni yeni yayınlanıyor. Geçmişine değiniliyormuş. Dizinin tam ismi Better Call Saul.

Her ne kadar 4. ve 5. sezonda absürt bir kaç sahne olduğunu belirtmem gerekse de, adamlar hakkını vermiş gerçekten emek akıyor diziden.

Jesse ile Walter’ın yakınlık ilişkilerinin her ne kadar Walter kendi çıkarları uğruna içine etse de, Jesse ile Walter’ın bir şekilde bir birlerine tekrar yakın olduğunu da hissedeceksiniz.

Sezon finali çok zekice hazırlanmış, bu diğer bölümlerin zekice hazırlanmadığı anlamına gelmiyor elbette, ama sezon finalinin gerektiği gibi bittiğini gösteren bir bölüm oldu.

Kuzenimin benden önce diziyi bitirmesi ile her gün düzenli olarak “Merak etme, Walter’ın her yanlışa bir borcu var” demesi, Walter’ın kalite kokan replikleriyle paralel bir söz.

Bu arada bir kaç bilgi vereyim,

Jesse Pinkman ilk sezonda ölmesi planlanıyormuş,

SaveWalterWhite.com diye bir site gerçekten var,

Jesse ile Walt Jr. hiç birbirlerini görmemiş dizide.

Breaking Bad 4. ve 5. Sezon Değerlendirmesi

Eğer sezon finalini de izlediyseniz, kendinizi boşlukta hissetmeye başlamışsınızdır.

Kısacası, üşüyoruz Walter reis.