"Enter"a basıp içeriğe geçin

DAĞ 2 Film Değerlendirmesi

Taze zihin ile duyguyu sizlere aktarmak için hızlıca klavyemi elime aldım.

Bugün DAĞ 2 hakkında konuşacağız. Alper Çağlar’ın bu harika eseri için bu duyguyu paylaşmak bizlere bir görevdir.

Sevgili okuyucularım, takipçilerim…

DAĞ filminin ilk serisinde bizlere Oğuz ve Bekir’in bir pusu sonrasındaki hayatta kalma mücadeleleri gösterilmişti. 2012 yılındaki bu ilk serinin sonrasında 2016 yılında ise Alper Çağlar harika yeteneğiyle DAĞ 2 filmini çıkardı. Psikolojik tahliller, grafikler, sesler tüylerinizi diken diken edecek.

DAĞ 2 filminin senaryosunun konusu belli olduğu sıralar olası yatırımcı şahıslar IŞID’in popülaritesinin düşük olduğunu ileri sürmüşler. Nitekim bugün tanımayan yok.

Genelkurmay Başkanlığı’nın destek verdiği DAĞ 2 filminde bordo bereliler milli tüfeklerimizi kullanıyor. Oyuncuların 3 aylık bir eğitim aldıkları ise bir diğer ayrıntı.

Benim duygularım filmin tartışmasız şimdiye kadar izlemiş olduğum en iyi film olduğu yönündeydi. DAĞ 3’ün gelmesini gönülden isteyenlerdenim. Hatta milletimizin filmi sinemadan izlemesini de temenni ediyorum.

Filmin Iğdır’a geleceğini düşünmüyordum. Geldiğini duyunca çok mutlu olduk ve haftasonu kuzenimle filmi izleyeme koştuk. Her ne kadar azınlık miktardaki boş boltuklar beni hayal kırıklığına uğratsada, zamanını ayırıp bu filmi sinemadan izleyen herkesi tebrik etmek isterim.

Tekrar belirtmek isterim, gidip sinemada izlemenizi şiddetle öneriyorum.

Bu ve bunun gibi yönetmenleri, ekipleri yanlız bırakmayıp, her daim desteklemeliyiz. Beni en çok etkileyen kısımlardan birisi de filmdeki keskin nişancının umudunu Atsızın şiirleriyle desteklemesiydi.
Gerilir zorlu bir yay
Oku fırlatmak için;
Gece gökte doğar ay
Yükselip batmak için.
Mecnun inler, kanını
Leyla’ya katmak için.
Cilve yapar sevgili
Gönül kanatmak için.
Şair neden gam çeker?
Şiir yaratmak için.
Dağda niçin bağırılır?
Feleğe çatmak için.
Açılır tatlı güller
Arılar tatmak için.
Tanrı kızlar yaratmış
Erlere satmak için.
İnsan büyür beşikte
Mezarda yatmak için.
Ve………………………
Kahramanlar can verir
Yurdu yaşatmak için…