"Enter"a basıp içeriğe geçin

Spam Hitler İçin Hızlı Filtreleme

Merhabalar, bu kategoriye uzun zamandır bir şeyler yazmıyorum. Bugün tanıştığım Referrer Spam Blocker adlı siteyi sizlere anlatacağım, web master forumlarında da paylaşılmış ama genede bilmeyenlerin sayısı çok fazla.

nor10.com ve huseyingulsin.com.tr üzerine spam hiterin sayısı son zamanlarda çoğaldı. Bu spamlardan kurtulmak için ufak bir araştırma sonrası bir site buldum.

Bu site siz hiç manuel olarak tek tek uğraşmadan Google Analytics hizmetine listesindeki spamları filtreliyor.

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle, buraya tıklayınız.

Açılan bölümde sayfanın tam ortasında kocaman Start Blocking yazısı var, gördün mü? Tıkla ona.

Açılan sayfada sizden bu işlem için google hesabınızdan izin istiyor. Google Analytics yönetim varlıklarını düzenleme işlemi için izin veriniz. Bu arada bu işlemleri yaparken Google Analytics hizmetinde spamları engellemek istediğiniz sitelerinizin ekli olduğundan emin olunuz.

İzin verdikten sonra, bir süre bekliyorsunuz, ekranda Select All yazısı olması lazım oralarda bir yerde başına işaret koyunuz. Sonra Let’s DO THIS yazan siyah büyük butonuna tıklayınız. Bu bekleme süresini ekranda dolum olarak göreceksiniz ve yaptığı işlemleri de gene ekrandan görebileceksiniz. Zaten temel düzeyde İngilizce’yle halledilir diye düşünüyorum.

Ben az önce ekledim, yarın spam oranına bakıp bu yazıyı tekrar düzenleyeceğim. Ama işe yaradığını söyleyen kişiler çok fazla olduğunu hatırlatayım.

Bu arada unutmadan, dolum işlemi tamamen bittikten sonra buraya tıklayınız. Oradan da verdiğiniz izini kaldırmayı unutmayınız.

Yakın zamanda bununla ilgili bir ders videosu hazırlayıp aşağıya izleyerek yapmanız için koyacağım,

takipte kalın,

Görüşmek üzere!